top of page
SOMALİ VİZESİ

     ViZE VAR              ViZE VAR              ViZE VAR                ViZE VAR

SOMALİ VİZESİ

SOMALİ VİZESİ

Somali Vizesi hakkında her şey

 

 

Somali vizesi nasıl alınır?

Somali’ye kısa süreli turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti amaçlı yapacağınız seyahatleriniz için öncelikle seyahat amacınızı ve vize kategorisini belirlemelisiniz. Somali vize başvurunuz öncesinde gidiş amacınıza uygun bir vize kategorisi belirlemeniz Somali vize işlemlerinizin sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Somali’nin Türkiye’deki politik temsilciliği Somali Ankara Büyükelçiliği’dir. Somali vize işlemleriniz için elçiliğe şahsen gelmeniz gerekmektedir.

 

Somali vizesi başvurumu nasıl yapabilirim?

Somali’ye turistik, ticari, aile ziyareti amaçlı gerçekleştireceğiniz seyahatler için vize başvuruları ülkemizde Somali Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılabilir. Somali vize işlemlerinizi pratikleştirmek ve hızlandırmak adına alanında deneyimli bir turizm seyahat acentesi aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Şirketimiz Somali vize başvurularını sizler adına gerçekleştirmek konusunda tam yetkiye sahiptir.

 

Somali vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Somali vize başvurularında davetiyeli bir prosedür izlenmesi gerekmektedir. Somali Elçiliği’ne turistik kategoride yapılan vize başvuruları ülkedeki iç güvenlik uygulamaları nedeniyle kabul edilmemektedir. Somali Ankara Büyükelçiliği başvuru sahiplerinden mutlaka davetiye mektubu talep etmektedir.

 

SOMALİ VİZESİ İSTENİLEN BELGLER

SOMALİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

SOMALİ VIZE KOŞULLARI

 

 • PASAPORT

 • 2 ADET FOTOĞRAF

 • DAVETİYE

 • OTEL REZERVASYONU

 • UÇAK REZERVASYONU

 • PASAPORT FOTOKOPİSİ

 • ELÇİLİĞE HİTABEN YAZILI DİLEKÇE

 

 

SOMALİ VİZESİ ELÇİLİK BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ!

Somali Vize Ücreti

Somali Turistik Vize – Somali Ticari Vize Ücreti

SüreGiriş SayısıSomali Vize Ücreti

30 günTek giriş160 €

90 günMulti giriş190 €

Somali Kapı Vizesi

Somali kapı vizesi uygulaması yoktur. Bu sebeple turistik veya ticari nedenlerle Somali’e seyahat etmek isteyen kişilerin Somali’in Türkiye’deki tek diplomatik temsilciliği olan Ankara Somali Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmaları veya yetkili seyahat acenteleri üzerinde vize müracaatı yapmaları gerekir.

Vize başvurusu için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp, kargo yoluyla ve ofisimize uğrayarak teslim etmeniz durumunda, danışmanlarımız evraklarınızı detaylı şekilde kontrol edecek, varsa eksik bilgi veya belge konusunda tarafınızı bilgilendirecektir. Başvuru dosyanızın hazırlanmasıyla birlikte, şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuz yapılacaktır.

Vizenizin sonuçlanmasının ardından, pasaportunuz sizin adınıza teslim alınıp, kargo veya kurye yoluyla adresinize kadar teslim edilecektir. Somali vize konusunda merak ettiğiniz tüm konuları ofisimizi arayarak ya da e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz.

 

Somali Ankara Büyükelçiliği

Adres: Kazım Özalp, Reşit Galip Cd. No:100, 06700 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 436 40 28/ (0312) 436 32 69/ (0312) 446 32 76

 

 

 • Somali Vizesi Almanız için geri kalan diger Evraklar Firmamız Tarafından Temin Edilecektir.

 • Türkiye’nin her ilinden başvurulara Somali Vizesi alabilmektedir. 

 • Elçiliğe gelmenize gerek kalmadan biz sizin adınıza Somali Vizesi işlemleri yapıyoruz. Muracaat edip alıp size geri gönderiyoruz.

 • İstanbul ve Ankara dışındaki diğer illerde yaşayan vatandaşlarımız bize Yurtiçi Kargo veya Aras kargo ile yollayabilirler.

   

 

 ****Sahra Altı Afrika Ülkeleri Vize firmamız Tüm Afrika Ülkelerine vize almak için ECOWAS, Africa Birliği Örgütüne Akredite olmuştur. 

 

 

 

bottom of page