top of page
 • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Vize Takip

Vize takip işlemleri, Vize alabilmek için gerekli başvuru şartlarının yerine getirilmesinden, evrakların hazırlanmasından başvurunun sonuçlanmasına kadar yapılan işleme Vize işlemleri denmektedir. Bu işlemleri yapmaya da vize takip denir.

vize takip

vize takip

Vize Takip nedir?

Bir ülkenin vize işlemlerini ve veya vize hizmetlerini en uygun şekillerde evrakların hazırlanması randevuların alınması, vize başvurunuzu istediğiniz zaman ve yerde, gerçek zamanlı vize başvuruların yapılması, sonuçlandırılması ve vize alım işleri için gerçekleşecek sürece vize takip denir.

Vize Takip İşlemleri

Vize takip işlemleri, Vize alabilmek için gerekli başvuru şartlarının yerine getirilmesinden, evrakların hazırlanmasından başvurunun sonuçlanmasına kadar yapılan işleme Vize işlemleri denmektedir.

Vize İşlemleri

Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri gitmek istedikleri ülkenin vize politikası vize rejimine göre farklılıklar göstermektedir. Bu Yüzden her ülkenin vize işlemleri şartları koşulları farklıdır.

Seyahat yapacağımız ülkenin dış temsilciliklerinden bilgi edinerek vize işlemlerine başlamakta fayda vardır.

Afrika ve Ortadoğu gibi çoğu ülkelerde başvuruda bulunan kişilerin bizzat kendilerinin bulunmasına gerek yoktur.

Schengen vizesinde ise daha önce parmak izi vermişse, daha önce aldığı vizede VIS yazıyorsa başka vize alımlarında bizzat kendisinin bulunmasına gerek yoktur.

Amerika, İngiltere gibi bazı ülkeler ise mülakat yaparak vize verdikleri için farklı vize işlemleri uygulamaktadırlar.

Vize Takip İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (en az 6 ay süreli olması gerekmektedir)

 2. 2 adet Biyometrik Fotoğraf (biyometrik fotoğraf ölçüsü

 3. Vize türüne göre Şirket Evrakları (imza sirküsü, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi)

 4. Dilekçe

 5. Otel Rezervasyonu

 6. Uçak Bileti Rezervasyonu

 7. Davetiye

 8. Banka hesap dökümü

 9. Seyahat sağlık sigortası

Vize Takip Hizmetleri

Vize takip hizmetleri, Vize alabilmek için gerekli başvuru şartlarının yerine getirilmesinden, evrakların hazırlanmasından başvurunun sonuçlanmasına kadar verilen hizmete Vize Hizmetleri denmektedir.

Vize Takip Hizmetleri Süreçleri

Vermiş Olduğumuz Vize Takip Hizmetleri

 1. Vize Başvuru Evraklarının hazırlanması; Vize Başvuru evrakları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri gitmek istedikleri ülkenin vize politikası vize rejimine göre farklılıklar göstermektedir. Bu Yüzden her ülkenin vize işlemleri şartları koşullarına göre hazırlanmalıdır. Her insanın kendi mesleğine ve vize türüne göre evrakların hazırlaması

 2. Vize Randevusunun alınması; Seyahatini gerçekleştireceği ülkeye göre vize randevu sistemi değişmektedir. Bazı ülkelerin vize başvuru sonuçlanma süresi kısa olmasına rağmen, randevu yoğunluğu nedeni ile randevu sırası geç tarihe verilebilir. Bazı ülkeler yoğunluktan dolayı 1 ay sonraya randevu verebilmektedir. Randevu almak müşteriyi bilgilendirmek.

 3. Vize Formları ve Evrakların doldurulması; Gidilecek ülkeye göre doğru başvuru formu doldurmak. Elçiliğin/konsolosluğun talep ettiği formatta yazılmış dilekçeler yazmak. İlgili konaklama ve uçuş kanıt belgesi gibi dokümanlar vize başvuru dosyasında tam ve doğru bir şekilde bulundurmak.

 4. Parmak İzninin verdirilmesi; İlk defa vize alacak kişilerden parmak izni alınmaktadır. 26 Eylül 2014’ten sonra çıkan yasa gereğince kişi bu tarihten itibaren vize işlemleri için parmak izi verirse bu bilgi 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı olarak saklanmakta ve bazı durumlar hariç kişinin yeniden parmak izi vermesine gerek yoktur.

 5. Vize başvuru ücretinin ödenmesi; Vize ücretinin ödemesi yapmak. Vize ücretleri kalacağı ay ve yıl süresine göre değişmektedir. Bazı temsilcilikler farklı para birimi kullanarak ücret almaktadırlar. Vize ücretini Konsolosluklar kendi belirlediği içi TL veya Döviz almaktadırlar. Vize ücretleri için vizenizalinir.com/vize-ucretleri web sayfasına bakabilirsiniz

 6. Vize İşlem süresinin beklenmesi; Ödemeyi yaptıktan sonra, başvurumuzun incelenmesi için işlem süresinden geçmektedir. Vize işlem sürelerini öğrenmek ve müşteriye bilgi verilmesi

 7. Vize Başvuru Takip işinin yapılması; Ödemeyi yaptıktan sonra, bize verilen belge ile vizenin sonuçlanmasını beklemek gerekmektedir. Vize başvuru takip sonucu öğrenmek ve müşteriye bilgi verilmesi

 8. Pasaportun ulaştırılması; Pasaportu aldıktan sonra müşteriye hızlı ve güvenli şekilde pasaportun ulaştırılmasını sağlamak.

 9. Pasaport takibi; başka şehirlerde oturan vatandaşlarımızın pasaportu eline geçene kadar takip etmek.

 10. Seyahat Sağlık Sigortası; Gerekli Yurtdışı seyahatleriniz için müşterinin kendi arzusu ile Seyahat Sağlık Sigortası yapmak

Vize Takip Hizmetleri İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (en az 6 ay süreli olması gerekmektedir)

 2. 2 adet Biyometrik Fotoğraf (biyometrik fotoğraf ölçüsü

 3. Vize türüne göre Şirket Evrakları (imza sirküsü, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi)

 4. Dilekçe

 5. Otel Rezervasyonu

 6. Uçak Bileti Rezervasyonu

 7. Davetiye

 8. Banka hesap dökümü

 9. Seyahat sağlık sigortası

Kişiye Özel Vize Takip Hizmeti

İnsanlar vize alımında zorlandığı veya vize evraklarını tam veremediğinden dolayı vize reddi almaktadırlar. Bu sebeple Vizeniz Alınır olarak müşterilerimizin ayağına giderek yerinde hizmet vererek kişiye özel vize imkanı sunmaktadır.

Kişiye Özel Vize Nasıl Alınır?

Bizleri iletişim sayfamızdaki bilgilerden birini seçerek aramaları veya mail yazarak irtibata geçmeleri halinde biz o müşterimiz ile irtibata geçerek bir ön görüşme yaparak bilgi alıyoruz. Ön görüşmede vize alabilecekler durumda ise hemen söylüyoruz vizenizi alabiliriz. Aksi durumda vize alamayacaklarını ne şartlarda vize alabileceklerini hemen söylüyoruz.

Ön görüşme yaptıktan sonra hemen müşterimiz ile randevu alıp bulunduğu yere giderek gerekli evraklar ve şartlar hakkında bilgilendiriyoruz. Gerekli evrakları beraber hazırlayıp sağlıklı ve garantili vize alabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.

Farkımız Nelerdir? Vizeniz Alınır Ne Yapar?

Neden Vizeniz Alınır?

 1. Elçiliğe gitmeden vize alımı

 2. Elçiliklerden randevu alımı

 3. Gerekli evrakların kontrolü ve hazırlanması

 4. Başvuru formlarının doldurulması

 5. Gerekli Davetiyenin istenmesi

 6. Davetiyenin yazılması veya örnek davetiyenin verilmesi

 7. Dilekçenin yazılması, örnek dilekçenin verilmesi

 8. Uçak bileti rezervasyonun yapılması

 9. Otel veya Konaklama rezervasyonun yapılması

 10. Pasaport sürecinde özel takip

 11. Evrakların özel kurye ile yerinden alınması

 12. İşlem bittikten sonra evrakların yine özel kurye ile verilmesi

 13. Kişinin gelmesi gereken durumda Havaalanından, Otogar veya başka adresten alınıp elçiliğe götürülüp geri istediği yere bırakılması

 14. İşlemlerinin olumsuz sonuçlanmasında hizmet bedeli ücretinin alınmaması

 15. Onaylanması gereken evrakların Kaymakamlık Dışişleri Bakanlığından onaydan geçirilmesi

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page