top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Vize Hizmetleri

Vize hizmetleri, Vize alabilmek için gerekli başvuru şartlarının yerine getirilmesinden, evrakların hazırlanmasından başvurunun sonuçlanmasına kadar verilen hizmete Vize Hizmetleri denmektedir.

Vize Hizmetleri

Vize hizmetleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri gitmek istedikleri ülkenin vize politikası vize rejimine göre farklılıklar göstermektedir. Bu Yüzden her ülkenin vize işlemleri şartları koşulları farklı olduğundan verilen hizmetlerde de farklılık göstermektedir.

Vize Acentelerinden yardım alarak veya onlar aracılığı ile yapmakta fayda vardır. Çünkü yanlış doldurulan form veya yanlış ibraz edilen belge vize reddine sebep olmaktadır. buda size 5 yıl vize alamamanız demektir.

Afrika ve Ortadoğu gibi çoğu ülkelerde başvuruda bulunan kişilerin bizzat kendilerinin bulunmasına gerek yoktur.

Schengen vizesinde ise daha önce parmak izi vermişse, daha önce aldığı vizede VIS yazıyorsa başka vize alımlarında bizzat kendisinin bulunmasına gerek yoktur.

Amerika, İngiltere gibi bazı ülkeler ise mülakat yaparak vize verdikleri için farklı vize işlemleri uygulamaktadırlar.

vize işlem süresi

Vize Hizmetleri

Vize Hizmetleri Süreçleri

Vermiş Olduğumuz Vize Hizmetleri


Vize Başvuru Evraklarının hazırlanması; Vize Başvuru evrakları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri gitmek istedikleri ülkenin vize politikası vize rejimine göre farklılıklar göstermektedir. Bu Yüzden her ülkenin vize işlemleri şartları koşullarına göre hazırlanmalıdır. Her insanın kendi mesleğine ve vize türüne göre evrakların hazırlaması


Vize Randevusunun alınması; Seyahatini gerçekleştireceği ülkeye göre vize randevu sistemi değişmektedir. Bazı ülkelerin vize başvuru sonuçlanma süresi kısa olmasına rağmen, randevu yoğunluğu nedeni ile randevu sırası geç tarihe verilebilir. Bazı ülkeler yoğunluktan dolayı 1 ay sonraya randevu verebilmektedir. Randevu almak müşteriyi bilgilendirmek.


Vize Formları ve Evrakların doldurulması; Gidilecek ülkeye göre doğru başvuru formu doldurmak. Elçiliğin/konsolosluğun talep ettiği formatta yazılmış dilekçeler yazmak. İlgili konaklama ve uçuş kanıt belgesi gibi dokümanlar vize başvuru dosyasında tam ve doğru bir şekilde bulundurmak. 


Parmak İzninin verdirilmesi; İlk defa vize alacak kişilerden parmak izni alınmaktadır. 26 Eylül 2014’ten sonra çıkan yasa gereğince kişi bu tarihten itibaren vize işlemleri için parmak izi verirse bu bilgi 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı olarak saklanmakta ve bazı durumlar hariç kişinin yeniden parmak izi vermesine gerek yoktur.


Vize başvuru ücretinin ödenmesi; Vize ücretinin ödemesi yapmak. Vize ücretleri kalacağı ay ve yıl süresine göre değişmektedir. Bazı temsilcilikler farklı para birimi kullanarak ücret almaktadırlar. Vize ücretini Konsolosluklar kendi belirlediği içi TL veya Döviz almaktadırlar. Vize ücretleri için vizenizalinir.com/vize-ucretleri web sayfasına bakabilirsiniz


Vize İşlem süresinin beklenmesi; Ödemeyi yaptıktan sonra, başvurumuzun incelenmesi için işlem süresinden geçmektedir. Vize işlem sürelerini öğrenmek ve müşteriye bilgi verilmesi


Vize Başvuru Takip işinin yapılması; Ödemeyi yaptıktan sonra, bize verilen belge ile vizenin sonuçlanmasını beklemek gerekmektedir. Vize başvuru takip sonucu öğrenmek ve müşteriye bilgi verilmesi


Pasaportun ulaştırılması; Pasaportu aldıktan sonra müşteriye hızlı ve güvenli şekilde pasaportun ulaştırılmasını sağlamak.


Pasaport takibi; başka şehirlerde oturan vatandaşlarımızın pasaportu eline geçene kadar takip etmek.


Seyahat Sağlık Sigortası; Gerekli Yurtdışı seyahatleriniz için müşterinin kendi arzusu ile Seyahat Sağlık Sigortası yapmak

Vize Hizmetleri İçin Gerekli Evraklar


Pasaport (en az 6 ay süreli olması gerekmektedir)


2 adet Biyometrik Fotoğraf (biyometrik fotoğraf ölçüsü


Vize türüne göre Şirket Evrakları (imza sirküsü, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi)


Dilekçe


Otel Rezervasyonu


Uçak Bileti Rezervasyonu


Davetiye


Banka hesap dökümü


Seyahat sağlık sigortası1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page