top of page
 • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Tır Şöför Vizesi

Tır Şöför vizesi ile ilgili tüm detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Bilgi için 0545 571 75 71 numaralı telefon hattını arayabilirsiniz

 1. GEREKLİ EVRAKLAR

 2. VİZE ÜCRETLERİ

 3. İŞLEM SÜRESİ

 4. BAŞVURU FORMLARI

Tır Şöför Vizesi


Tır Şöför Vizesi

GEREKLİ EVRAKLAR

ŞOFÖR GEREKLİ BELGELER LİSTESİ1Dikkatlice doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış Schengen formu2Tüm seyahat süresince, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan 30000 € tutarında Schengen bölgesi için geçerli seyahat sigortası.3AB’ deki bir şirketten davet mektubu ya da iş ortaklığı belgesi4Şirketin teminat yazısı5Şirketin Ticaret odası kaydı6Şirketin üyesi olması halinde UND ( Uluslararası Nakliyeciler Derneği ) tarafından verilen teminat yazısı7Şirket sürücülerinin listesi8C2 ( yetki ) belgesi, CMR ( tır karnesi ) belgesi9Sürücünün ulusal veya uluslararası sürücü belgesi10Sürücünün, SGK işe giriş bildirgesi ve barkodlu SGK hizmet dökümü11Pasaportta bilgilerin olduğu sayfa ve son 3 yılda alınmış Shengen vizelerini fotokopisi

DİKKAT

 1. İstenilen belgeler güncel olmalıdır (3 aydan daha yeni), Belgelerin aslı ve bir adet fotokopisi sunulmalıdır, Konsolos tarafından ek belgeler istenilebilir.

 2. Vize Başvuru Yolu: randevu aldıktan sonra direk olarak Başkonsolosluk

 3. Yukarıda istenilen belgelerin verilmemesi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.
VIZE ÜCRETLERI

VİZE ÜCRETİ90 EURO (Lütfen tutarı tam ve nakit olarak yanınızda bulundurunuz)0-6 YAŞ ARASI ÇOCUK0 EURO6-12 YAŞ ARASI ÇOCUK45 EURO (Lütfen tutarı tam ve nakit olarak yanınızda bulundurunuz)VİZE OFİSİ HİZMET BEDELİ30 EURO (Lütfen tutarı tam ve nakit olarak yanınızda bulundurunuz)VFS SERVİS HİZMET BEDELİ13,50 Euro

Vize ücretine ek olarak, her başvurudan, 13,50 Euro (KDV dahil) bir önceki günün Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kurundan hesaplanarak TL olarak tahsil edilen hizmet bedelini ödemeniz gerekmektedir.

Vize Başvuru Merkezleri, 500 Euro banknot ile ödeme kabul etmemektedir.

 1. Vize ücreti, başvuru yapıldıktan sonra nakit olarak ödenmelidir.

 2. Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda, ücret iade edilmeyecektir.


Tır Şöför Vizesi


İŞLEM SÜRESI

Uygun bulunan basvuru, yapıldığı tarihten itibaren 15 takvim günü içinde karara bağlanır.

Özellikle basvurunun ayrıntılı bir tahkikat gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, azami 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.

İstisnai olarak, özel bazı durumlarda ek bir takım belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre azami 60 takvim gününe çıkabilir.


BAŞVURU FORMLARI

Aşağıda listelenen formlar, tamamen doldurulmalı (İngilizce, Lehçe veya Türkçe dillerinde) ve başvuru sahibinin kendisi tarafından imzalanmalıdır.

Yeni Vize başvuru formu aşağıdaki linkten indirilebilir ve yazdırılabilir. Formları Vize Başvuru Merkezinden ücretsiz olarak alabilirsiniz.

 1. Türkçe Vize Başvuru Formu için tıklayın

 2. İngilizce Vize Başvuru Formu için tıklayın

 3. Örnek Shengen Başvuru Formu için tıklayınız

 4. Örnek Ulusal Vize Başvuru Formu için tıklayınız

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page