top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Rusya Turistik Vize – Covid 19 Süreci

Rusya Turistik Vizesi

Rusya Turistik Vize 2020 Yılı yeni sistem Covid 19

Rusya Turistik vize

Rusya Turistik vize istenilen belgeler

Rusya Federasyonu tarafından onaylanmış ıslak imzalı

  1. Voucher(davetiye). (Voucher tarihi, otelde kalınacak tarihleri

  2. kapsamalıdır.)

  3. Otel ve uçak rezervasyonları(Uçak rezervasyonu gidiş dönüş olacak).

  4. 2 adet arka fonu beyaz, boyutları 3,5 x 4,5 cm fotoğraf.

  5. Pasaport ( 2 adet boş sayfası olmalıdır ve geçerlilik tarihi 6

  6. aydan daha kısa olmamalıdır.

  7. visa.kdmid.ru” sitesinden doldurulacak “online başvuru formu”.

Amaçlı turizm (Konferans ve ya fuar katılımcılarının aldığı vize türü.) vizesi için bireylerin katıldığına dair belgeleri başvuruda sunmaları gerekmektedir. Eğer çift girişli vize isteniyor ise, her iki giriş için otel ve uçak rezervasyon belgesi başvuru sırasında sunulması gerekmektedir.

T.C. vatandaşı olmayanlar için T.C. tarafından verilmiş ikamet iznini göstermeleri gerekmektedir.

Avrupa Birliği ve Çin vatandaşları için seyahat sağlık sigortası zorunludur.

Rusya vize başvurusunun eksiksiz ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda Rusya vizesi 4-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır Fakat Rusya Konsolosluğu’nun randevu tarihlerinin yoğunluğu veya ek evrak talebi gibi farklı durumlar olması nedeniyle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat planınızdan en az 2 hafta önce yapmanız gerekir.

Rusya’ya acil olarak vize alınması gerekli olan durumlarda Rusya ekspres vize uygulamasını sunmaktadı. Ekspres vize uygulaması ile Rusya vizesi 3 iş günü içinde çıkabilmektedir. Rusya ekspres vize başvurularında istenen evraklarda değişiklik olmamaktadır. Sadece vizenin çıkış süresi kısalmaktadır. Vize İşlem Merkezi temsilcilerimizi arayarak ekspres vize hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya vize ücretleri, ülkeye giriş sayısına (tek giriş, iki giriş, çok giriş) ve vize işlem süresine (normal, acil) göre değişiklik göstermektedir.

Rusya normal vizesi için işlem süresi beş iş günüdür. Acil (Ekspres) Rusya vize başvuruları ise iki iş gününde sonuçlanmaktadır. Acil vize müracaatı yapan kişilerin, normal vize harç bedelinin iki katı kadar ödeme yapmaları gerekmektedir. Bu sebeple Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin,vize başvurusu için, seyahatlerinden en az 15 gün önce firmamıza müracaat etmeleri önemle tavsiye olunur.2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page