top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Rusya E-vize Yeniden Başlıyor

Rusya vizesi

2021’in Ocak ayında başlayacak olan yeni kısa süreli e-vize uygulaması ile kısa seyahat süresi 8’den 16 güne çıkarılırken, yeni kısa süreli vize ülke genelindeki seyahatlerde geçerli olacak. Vizenin tutarı ise yaklaşık 50 dolar.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Yevgeniy İvanov, 2021’nin Ocak ayından itibaren 113 ülkenin vatandaşlarının kağıt vize oluşturmaya gerek kalmadan Rusya’ya giriş yapabileceklerini duyurdu.

Türkiye vatandaşları 16 günü geçmeyen kısa seyahatler için elektronik vizeden yararlanacak

Rusya E-Vize Nasıl Alınır?

Rusya e vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatlerinden en az 4 gün öncesinde, Rusya Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesi (http://elektronic-visa.kdmid.ru) üzerinden Rusya e-vize başvuru formu doldurması gerekmekte. Online ortamda doldurulan başvuru formuna ve güncel vesikalık fotoğrafın eklenmesi de gerekmektedir.

Rusya e vize için, başvuru formu ve dijital fotoğraf haricinde başkaca bir evraka gerek bulunmamakta.

Rusya e vize başvuru formunda yer alan bilgilerin eksik veya hatalı olması durumunda, seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin, Rusya sınır kapılarındaki kontrol bölgelerinden Rusya Federasyonu’na girmelerine izin verilmeyecek ve söz konusu kişilerin elektronik vizeleri iptal edilecektir.

2021’de 113 ülkeye e-vize

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Yevgeniy İvanov, 2021’in başından itibaren 113 ülkenin vatandaşlarının kağıt vizeye gerek kalmadan Rusya’ya giriş yapabileceklerini de duyurdu.. Türkiye vatandaşları kısa seyahatler için elektronik vizeden yararlanacak

Turkrus’un haberine göre, Rusya’da şu anda 60 ülkeye vize uygulanmazken, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Türkiye, Hindistan, Çin gibi 53 diğer ülke, 16 güne kadar kısa süreli seyahatler için elektronik ortamda vize oluşturabilecek.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page