top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Rusya Çalışma Vizesi Covid 19 süreci

Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Çalışma vizesi

Standart tek veya çok giriş-çıkışlı Rusya çalışma vizesi başvurusu yapabilmek için aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekmektedir:

Rusya çalışma vizesi istenilen belgeler

  1. Rusya Federasyonu topraklarına girebilmek için Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından verilmiş davetiye mektubu;

  2. En az 2 boş sayfası olan ve vizenin bitiminden sonra minimum 6 ay geçerliliği olan orjinal pasaport;

  3. İnternet sitemizde online doldurulmuş, bilgisayardan çıktısı alınmış ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış başvuru formu visa.kdmid.ru; (Belgelerinizi vereceginiz vize şubesi seçimini yaparken, başvuru yapacagınız vize merkezi konumunu dogru olarak belirtmek zorundasınız)

  4. Renkli fotograf – Lütfen fotograf detaylarını sayfanın üst kısmından okuyunuz;

  5. Türk vatandaşları için saglık sigortası zorunlu degildir ama tavsiye edilir.

  6. Türkiye’deki oturma izninin orjinali ve kopyası (Eger USA veya Lichtenstein vatandaşı iseniz gerekli degildir). Konsolosluk vize teslimatından önce sizden ilave belge isteyerek, sizi mülakata davet edebilir ve vize teslimat süresini uzatabilir. Konsolosluk ve servis ücretlerinin ödemesi vize merkezinde yapılacaktır.

  7. Hastaneden alınmış imzalı ve kaşeli original HİV tahlili

Rusya vize başvurusunun eksiksiz ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda Rusya vizesi 4-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır Fakat Rusya Konsolosluğu’nun randevu tarihlerinin yoğunluğu veya ek evrak talebi gibi farklı durumlar olması nedeniyle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat planınızdan en az 2 hafta önce yapmanız gerekir.

Rusya’ya acil olarak vize alınması gerekli olan durumlarda Rusya ekspres vize uygulamasını sunmaktadı. Ekspres vize uygulaması ile Rusya vizesi 3 iş günü içinde çıkabilmektedir. Rusya ekspres vize başvurularında istenen evraklarda değişiklik olmamaktadır. Sadece vizenin çıkış süresi kısalmaktadır. Vize İşlem Merkezi temsilcilerimizi arayarak ekspres vize hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya vize ücretleri, ülkeye giriş sayısına (tek giriş, iki giriş, çok giriş) ve vize işlem süresine (normal, acil) göre değişiklik göstermektedir.

Rusya normal vizesi için işlem süresi beş iş günüdür. Acil (Ekspres) Rusya vize başvuruları ise iki iş gününde sonuçlanmaktadır. Acil vize müracaatı yapan kişilerin, normal vize harç bedelinin iki katı kadar ödeme yapmaları gerekmektedir. Bu sebeple Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin,vize başvurusu için, seyahatlerinden en az 15 gün önce firmamıza müracaat etmeleri önemle tavsiye olunur.1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page