top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Online Zambiya Vizesi; Zambiya Kapıda Vize

Online Zambiya Vizesi; Zambiya Kapıda Vize, Zambiya Cumhuriyeti ülkesinin başka ülke vatandaşlarının ülkeye gelmek için Elektronik ortamda almış olduğu online vizedir.

Zambiya vizesi

Zambiya vizesi

Zambiya Vizesi Nasıl Alınır?

Zambiya vatandaşı olmayan ve Zambiya’ya gelmek için vizeye ihtiyaç duyan tüm yolcuların Zambiya’ya girmek için geçerli bir vizeye sahip olmaları gerekir. Milliyetlere bağlı olarak, vizeler giriş limanına varışta, Yurtdışındaki Zambiya Misyonlarında veya Zambiya’ya seyahat etmeden önce alınabilir. Uyruğu ne olursa olsun herkes artık Zambiya’ya e-Vize başvurusunda bulunabilir.

Resmi iş için gelen Zambiya akreditasyonuna sahip tüm Diplomatlar, Yurtdışındaki Zambiya Misyonlarında veya Giriş Limanında Ücretsiz Vizeler ile düzenlenmelidir. Buna, ilgili Elçilikleri / Yüksek Komisyonları ile iş yapmaya gelen Diplomatlar da dahildir.

Online Zambiya Vize Başvurusu

Zambiya vizesine online olarak başvurmak isteyenler buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz

https://eservices.zambiaimmigration.gov.zm/

Zambiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Pasaport son 6 aylık süresi olacak.

  2. Pasaportta 3 boş sayfa olacak

  3. Gidiş Dönüş uçak bileti

  4. Otel rezervasyon

  5. Geçimini sağlamayı ıspat edecek evraklar veya banka hesap dökümü

Kimlere vize gerektirmez?

Aşağıda listelenen ülkelerin vatandaşlarının Zambiya’ya giriş için vize almaları gerekmez. Bununla birlikte, Zambiya’ya Hava yoluyla gelen diğer vatandaş olmayan ve yerleşik olmayan kişiler gibi, geçerli dönüş uçak biletlerine sahip olmaları gerekir. Kara ve su yoluyla gelenlerin Zambiya’da kalmaları ve Zambiya’dan ayrılmaları için yeterli paraya sahip olması gerekir.

Zambiya Kapıda Vize

Aşağıda listelenen ülkelerin vatandaşları varışta, herhangi bir giriş limanında veya seçilen Yurtdışındaki Zambiya Misyonlarından Zambiya Kapıda vize alabilirler. Ayrıca eServices portalından çevrimiçi olarak vize başvurusunda bulunabilirler.

Kapı Vizesi, Varışta veya Yurtdışı Görevlerde Kimler Vize alabilir?

Aşağıda listelenen ülkelerin vatandaşları varışta, herhangi bir giriş limanında veya seçilen Yurtdışındaki Zambiya Misyonlarından Zambiya Kapı vizesi alabilirler. Ayrıca eServices portalından çevrimiçi olarak vize başvurusunda bulunabilirler.

Zambiya’nın Vize Uyguladığı Ülkeler

Hangi Ülke Vatandaşları Vize Almaları Gerekmektedir?

Seyahatten önce kimlerin vizeye ihtiyacı var?

Ülkeleri bu kategoriye giren vatandaşlar için Zambiya giriş vizeleri, Zambiya Yetkilileri tarafından önceden izin alınmasını gerektirir. Başvuru sahipleri, Zambiya’ya varışlarından önce Göçmenlik Genel Müdürü aracılığıyla vize başvurusunda bulunmalıdır. Başvuru sahibi seyahatinden önce bir onay mektubu almalıdır. Bu kategori için vize başvuruları eServices portalı üzerinden online olarak yapılmalıdır.

Zambiya Transit Vize

Transit Vizeleri Zambiya’ya girmek için vizeye ihtiyaç duyan ve kara taşımacılığını kullanarak transit geçiş yapan vatandaşlara verilir ve en fazla yedi (07) gün süreyle geçerli olacaktır. Bu, Zambiya’dan doğrudan Hava yoluyla geçen yolcuların veya havalimanının sınırları içinde kalanların, göçmenlik formaliteleri için bir Göçmenlik Memurunun huzuruna çıkmaları gerekmeyeceği anlamına gelir.

Gece duraklarını kapsayabilecek gecikmeli uçuşlar için, transit yolculara Göçmenlik Memuru tarafından belirlenen bir otelde kalmalarına ve Zambiya’dan ayrılmak üzere geri bildirimde bulunmalarına izin veren bir rapor emri verilebilir.

Zambiya’dan hava yoluyla doğrudan transit geçiş dışında, havaalanının sınırlarını terk etmiş olan diğer herkes, vize alması gerekenler için vize ödemeleri de dahil olmak üzere, göçmenlik formaliteleri için bir Göçmenlik Memurunun huzuruna çıkacaktır.

Ülkeyi kalıcı olarak terk eden veya göçmenlik izinleri geçersiz hale gelen Zambiyalı olmayan vatandaşlar, çıkışta izinleri Göçmenlik Görevlilerine teslim etmelidir.

Zambiya Vize Ücreti

Zambiya vize ücreti vize ücret tarifesi aşağıdaki gibidir.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page