top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Kaza Univisa Vize;(Zambiya-Zimbabve Vizesi)

Kaza Univisa Vize; Zambiya ve Zimbabve ortak tek vizesi hakkında tüm detaylı bilgilere bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Kaza Univisa Nedir?

Zimbabve ve Zambiya’nın Turizm ile bölgesel ekonomik kalkınmanın sürdürülmesi için Dünya Bankası’nın KAZA TFCA Sekreterliği ile ortaklaşa desteğiyle iki pilot ülke olan Zambiya ve Zambabve Cumhuriyetleri arasındaki turistlerin ulaşımının kolay sağlanması amacıyla KAZA UNIVISA Pilot Projesi geliştirilmeye başlandı.

Kaza Univisa (Vize), Zimbabve ve Zambiya ülkelerinde geçerli bir vize olup Sizlere 30 gün boyunca iki ülke arasında serbest dolaşım hakkı veren, çoklu giriş yapabildiğiniz. İki ülke arasında istediğiniz sınır kapısından girip çıkış yapabilmek için aldığınız vize’ye Kaza vize (Kaza Visa) denir?

Kaza TFCA Nedir?

Kavango-Zambezi Sınır Ötesi Koruma Alanı (KAZA TFCA), beş kuzey Afrika ülkeleri Angola, Botsvana, Namibya, Zambiya ve Zimbabve- kapsayan Caprivi-Chobe-Victoria Şelaleler Bölgesi merkezli bir koruma alanıdır.

KAZA UNIVISA hakkında

KAZA UNIVISA Pilot Projesi, altı ay sürecek bir başlangıç ​​dönemi ile 28 Kasım 2014’te başlatıldı ve daha sonra altı ay daha uzatıldı. 21 Aralık 2016’da Zambiya ve Zimbabwe, Zambiya ve Zimbabwe İçişleri Bakanlarının KAZA UNIVISA’nın kalıcı olarak çıkarılmasının başlangıcını simgeleyen bir Mutabakat Muhtırası imzaladıkları Livingstone, Zambiya’da KAZA UNIVISA’nın tanıtım aşamasını başlattı. Hem Zambiya hem de Zimbabwe’nin arzusu, başlangıç ​​aşamasının diğer üç ortak ülkenin bu girişime nihai olarak dahil edilmesine yol açmasıdır.

KAZA UNIVISA‘nın maliyeti 50 USD’dir ve turistlerin her iki ülkeyi birden çok kez ziyaret etmek için bir vize almalarına izin verir. Vize, vize sahibi Zambiya ve Zimbabve’de kaldığı sürece, herhangi bir 12 aylık süre içinde 30 güne kadar geçerlidir. Ayrıca, Kazungula Sınırları üzerinden günübirlik geziler için Botsvana’yı ziyaret edenleri de kapsar.

Kaza Vize Nasıl Alınır?

Kaza vizesi şimdilik online alınan vize değildir. Kaza vizesini Aşağıda yazılı olan havaalanlarından ya da bölgelerinden alabilirsiniz.

Zimbabve ve Zambiya’ ya tek vize ile girebilmek için verilen vize kağıdı büyük sınır kapılarında bulunabiliyor. Küçük sınır kapıları vermiyorlar. Vizeyi kapıda ücretini ödeyerek alıyorsunuz.

Zambiya ve Zimbabve’nin Viktoria şelalesi sınır kapısı her daim Kaza Vize’yi bulmak mümkünken Kariba sınır kapısında Kaza vize uygulaması yok.

Birçok kişi bizim gibi Botsvana üzerinden Zimbabve’ ye Kasane’ den geçiyor. Bu nedenle, Kazangula Zimbabve sınır kapısında Kaza Vize kağıdı her zaman olmuyor. Size tavsiyemiz Zambiya sınır kapısına giderek vizeyi oradan almanız.

Kaza Univisa Vize Nerden Alınır?

Kaza vizesi şimdilik online alınan vize değildir. Kaza vizesini Aşağıda yazılı olan havaalanlarından ya da bölgelerinden alabilirsiniz.

KAZA Vize Online; Online Kaza Univisa

Online Kaza Univisa alabileceğiniz adres: https://eservices.zambiaimmigration.gov.zm

Online Kaza Univisa Vize almak için tıklayınız

KAZA UNIVISA online [e-Visa] için yalnızca Zambiya tarafındaki Kenneth Kaunda Uluslararası Havaalanı, Harry Mwanga Nkumbula Uluslararası Havaalanı, Victoria Şelaleleri Sınırı ve Kazungula Sınır Kontrolü’ne geliyorsanız başvurabilirsiniz.
Zambiya’ dan Malavi’ ye geçip sonra geri dönmek istediğinizde vizeniz geçersiz olacak ve yeniden başvuru yapmanız gerekecektir.

Kaza vize (Univisa) Kimler Alabilir?

Hangi Ülke Vatandaşları Kaza vize (Univisa) alabilir?

KAZA UNIVize için geçerli olan vatandaşlar

Kaza Univisa Vize; Zambiya ve Zimbabve ortak tek vizesi almak istiyorsanız bizlere iletişim sayfamızdan arayabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page