top of page
 • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Etiyopya Online Vize

Etiyopya Online Vize, Turist vizesi, Etiyopya Hükümeti tarafından ülkeye yalnızca turizm veya işle ilgili olmayan diğer amaçlarla seyahat etmek isteyen ziyaretçilere verilen elektronik tek girişli bir vizedir.

etiyopya-vizesi

Etiyopya Online vize

Uygunluk

Aşağıdaki şartların yerine getirilmesi koşuluyla dünyadaki tüm ülkelerin vatandaşları turist vizesi almaya hak kazanırlar.

Gereksinimler

Aşağıdaki belgelerin kopyası zorunludur.

 1. Başvuranın en son çekilmiş fotoğrafı.

 2. Vize başvuru sahibinin, Etiyopya’ya planlanan giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaportu.

Etiyopya Online Vize Nasıl Alınır?

Online vize için https://www.evisa.gov.et/ bu site üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Etiyopya Online Vize İşlem süresi

Normal şartlar altında turist vizesi için işlem süresi 3 gündür. Bu nedenle, gezginler başvurularını tahmini varış tarihlerinden en az 3 gün önce göndermelidir.

Etiyopya Online Vize, Süre ve Geçerlilik

Tek girişli turist vizesi, Etiyopya’ya planlanan varış tarihinden itibaren 90 güne kadar geçerlidir. Yolcuların varış tarihi değiştirilirse, vizelerinin geçerlilik süresini ayarlamak için , Support@evisa.gov.et adresinden e-Visa Destek Ekibi ile iletişime geçmelidir .

Vize Süresi Uzatımı

Yolcular, Göçmenlik, Milliyet ve Hayati Olaylar Ajansı Merkez Ofisine (Addis Ababa, Etiyopya) şahsen giderek vize süresi dolmadan uzatma talebinde bulunabilirler. Geçerlilik süresini uzatmadan kalan yolcular para cezalarına ve yasal cezalara tabidir.

Etiyopya Online Vize Ücreti

Etiyopya Çalışma Vizesi

Etiyopya Çalışma Vizesi, Etiyopyalı özel işletme firmalarıyla istihdam veya diğer kısa vadeli görevler için gelen yabancı uyruklulara verilir.

Gereksinimler

Aşağıdaki belgelerin kopyası zorunludur.

 1. Başvuranın son pasaport boyutunda fotoğrafı.

 2. Vize başvuru sahibinin, Etiyopya’ya planlanan giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaportu.

 3. Davet eden kuruluş tarafından yazılan ve Etiyopya Göçmenlik, Milliyet ve Hayati Olaylar Ajansı’na hitaben yazılmış resmi başvuru mektubu.

 4. Davet eden şirketin iş lisansı

 5. Davet eden şirketin Vergi Mükellefi Kimlik Numarası (TIN) Belgesi

 6. Davet eden şirket ile vize başvurusu sahibi arasındaki sözleşme anlaşması.

Etiyopya Çalışma Vize işlem süresi

Normal şartlar altında turist vizesi için işlem süresi 3 gündür. Bu nedenle, yolcular başvurularını tahmini varış tarihlerinden en az 3 gün önce yapmalıdır.

Süre ve Geçerlilik

Vizenin geçerliliği, Etiyopya’ya girmesi amaçlanan tarihten itibaren başlar. Gezginler, Göçmenlik, Milliyet ve Hayati Olaylar Ajansı (Addis Ababa, Etiyopya) Merkez Ofisine şahsen giderek vize süresi dolmadan uzatma talebinde bulunabilirler.

Etiyopya Çalışma Vize Uzatımı

Yolcular, Göçmenlik, Milliyet ve Hayati Olaylar Ajansı Merkez Ofisine (Addis Ababa, Etiyopya) şahsen giderek vize süresi dolmadan uzatma talebinde bulunabilirler. Geçerlilik süresini uzatmadan kalan yolcular para cezalarına ve yasal cezalara tabidir.

Etiyopya Çalışma Vize Ücreti

Tek girişli 30 günlük vize için başvuru ücreti 32 USD’dir.

Etiyopya Kapıda Vize

Varışta vize; Visa On Arrival

Turist vizesi (üç aya kadar geçerlidir) Addis Ababa Bole Uluslararası Havaalanına varışta aşağıdaki ülke ve bölgelerin vatandaşlarına veya bu ülkeler veya bölgeler tarafından verilen oturma izinlerine sahip kişilere verilebilir.

Uygun ülkelerden birinde daimi ikamet ettiğini iddia eden başvuru sahiplerinin varışta geçerli ikamet izni belgesini göstermeleri gerekmektedir.

Afrikalılar için varışta vize

Etiyopya, tüm Afrika Birliği üye ülkelerinden gelen turistler için Varışta Vize hizmetini resmen başlattı .

 1. Afrika Birliği üye devletlerinin vatandaşları turist vizesi almak için Bole Uluslararası Havalimanı’nda vize ücretini nakit olarak ödeyebilirler.

 2. Başvuru sahipleri ayrıca başvurularını çevrimiçi olarak sunabilir, vizelerini çevrimiçi olarak alabilir ve ödemeyi Bole Uluslararası Havalimanı’na vardıklarında yapabilirler.

Vize Muafiyeti

Geçerli pasaporta sahip Kenya ve Cibuti vatandaşları vizesiz Etiyopya’ya girebilirler.

Etiyopya Online Vize, Turist vizesi, Etiyopya Hükümeti tarafından ülkeye yalnızca turizm veya işle ilgili olmayan diğer amaçlarla seyahat etmek isteyen ziyaretçilere verilen elektronik tek girişli bir vizedir.2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page