top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Koçak

Özbekistan Vizesi

Özbekistan Vizesi almak için bizi 0545 571 757 71 Vizeniz Alınır hattını arayabilir yine aynı numara üzerinden whatsapp, viber telegram programları üzerinden mesaj yollayabilirsiniz ya da info@kocakvize.com mail yollayabilirsiniz.
Özbekistan Vize İstiyor Mu? Özbekistan’a Vize Var Mı?

Diplomatik, Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus Pasaport Hamilleri vizeden muaftır. Vatandaşlarımızın Özbekistan’a geldiklerinde 3 gün içinde otelde veya yabancılar polisine başvurarak geçici ikamet kayıtlarını yaptırmaları önem arz etmektedir.

3 Şubat’ta deklare edilen kararnameyle aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 7 ülkenin vatandaşları, 30 güne kadar olaran seyahatlerinde Özbekistan vizesinden muaf tutulacak. 10 Şubat 2018’den itibaren Türkiye vatandaşları ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilecek.

Özbekistan Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun dönem veya çalışma vizesi alacak kişilerin Özbekistan vizesinizi, Özbekistan Konsolosluklarına şahsen başvuru yaparak veya Özbekistan Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış, Vize Acentaları üzerinden vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Vizeniz Alınır yıllardır Özbekistan vize işlemleri konusunda hizmet veren yetkili vize acentalarından biridir.

Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Pasaport

  2. 2 Adet Fotoğraf

  3. Davetiye veya Teleks Numarası

  4. Taahhütname

  5. Dilekçe

Telek Numarası Nedir?

Uzun Dönem oturum, çalışma ve aile birleşim vizesi alabilmek için Özbekistan Dışişleri Bakanlığının Türkiye’deki Özbekistan Büyükelçiliği veya Özbekistan Başkonsolosluğuna göndereceği teleks numarasından olması şarttır. Özbekistan vize başvuru işlemleri için Özbekistan devletinden temin edilecek davetiye belgesi Özbekistan Dışişleri bakanlığından onaylı bir şekilde alınmalıdır. Teleks Numarası Özbekistan Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış bir belge, bir referans numarasıdır. Bu numara olmadan Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları Özbekistan vizesi başvurularında bulunamazlar.

Özbekistan vizesi için zorunlu olan teleks numarası belgesini Özbekistan’da bulunan aile veya iş ortağınız temin etmek zorundandır. Teleks numarasına sahip olmayan vatandaşlarımız temin etme sürecine dair ayrıntılı bilgiyi yetkilimizden alabilir.

Özbekistan Vize Ücreti

Özbekistan vize ücreti, Özbekistan gelecek telesk numarasına göre değişmektedir. Çünkü Teleks numarası tek girişli bir aylık, çoklu giriş altı aylık gibi yani tekli-çoklu giriş ve ay süresine değişmektedir.

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Özbekistan Vize işlem süresi eğer bütün evraklar tam teleks numarası gelmiş ve evraklar sorunsuz elçiliğe verdikten sonra 3-5 iş günü içinde vize çıkmaktadır.

Teleks numarası ortalama 10-20 iş günü içinde çıkmaktadır. Seyahat planızı veya yolculuğunuzu bu duruma göre yapmakta fayda vardır.1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page