top of page
FİLDİŞİ SAHİLİ

Fildişi Sahili vizesi hakkında her şey. Fildişi Sahili Vizesi nasıl alınır?

FİLDİŞİ SAHİLİ

     ViZE VAR              ViZE VAR             ViZE VAR             ViZE VAR

FİLDİŞİ SAHİLİ VİZESİ

Fildişi Sahili vizesi hakkında her şey. Fildişi Sahili Vizesi nasıl alınır?

Fildişi Sahili Vize İşlemleri

Fildişi Sahili ya da resmi adı ile Fildişi Sahili Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı kısmında yer alan bir ülkedir.

Fildişi Sahili'ne (Ivory Cost) seyahat planı bulunan umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaportsahibi vatandaşlarımıza vize uygulanır. Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız ise 90 güne kadarki kalışları için herhangi bir vize uygulamasına tabi olmadan ülkeye seyahat edebilirler. Fildişi Sahili’ne seyahatlerde salgın ve bulaşıcı hastalık riskine karşı sarı humma aşı belgenizi yanınızda bulundurmanız ve sınır kapısında göstermeniz zorunludur.

 

Fildişi Sahili kapı vizesi var mı?

Fildişi Sahili’ne turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti amacıyla yapacağınız seyahatlerde ülkeye giriş izni tanıyan Fildişi Sahili kapı vizesini sınır kapılarında alma şansınız yoktur. Bu nedenle Fildişi Sahili vize işlemlerinizi seyahatinizden önce Türkiye’den yapacağınız online başvuru aracılığıyla yürütmeniz gerekir.

 

Fildişi Sahili vizesi nasıl alınır?

Fildişi Sahili’ne kısa süreli turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti amaçlı yapacağınız seyahatleriniz için öncelikle seyahat amacınızı ve vize kategorisini belirlemelisiniz. Fildişi Sahili vize başvurunuz öncesinde gidiş amacınıza uygun bir vize kategorisi belirlemeniz Fildişi Sahili vize işlemlerinizin sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır.

 

Fildişi Sahili vize başvurumu nasıl yapabilirim? 

Fildişi vize başvuru prosedürleri kendine has özellikler taşımaktadır. Fildişi Sahili vize başvurusu konsolosluk veya elçiliğe direk yapılamaz. Fildişi vize başvurunuz seyahatiniz öncesinde gidiş amacınız ve mevcut çalışma durumunuza ilişkin bilgileri online olarak konsolosluğa iletmelisiniz. Online başvuru yapılması Fildişi Sahili seyahatiniz için ülkeye mutlak anlamda giriş izni verileceği veya vize onayı alacağınız anlamına gelmez.

Fildişi Sahili seyahat onayı almanız durumunda ise pasaportunuza vize basımı Abidjan Havalimanı’nda gerçekleşecektir. Online başvuru sonrası başvuru sahiplerine ortalama olarak 48 saat içerisinde ülkeye giriş izni tanıyan barkodlu bir onay belgesi iletilir. Onaylanan Fildişi Sahili vize ön kayıt belgesi onay tarihinden itibaren 3 ay geçerlidir.

Fildişi Sahili Abidjan Havalimanı’na ulaşmanızın ardından biometrik kaydınız yapılır ve pasaportunuza vize basımı yapılır. Fildişi Sahili vize başvuru evraklarınız ve kişisel bilgilerinizi alanında yetkin bir vize danışmanlık şirketine ileterek konsolosluğa şahsen gitmeden Fildişi Sahili vizenizi alabilirsiniz. Şirketimiz Fildişi Sahili vize işlemlerinizi sizler adına yürütme yetkisine sahiptir.

 

Fildişi Sahili vize başvuru evrakları nelerdir?

Fildişi Sahili vize başvurunuz için gerekli evrakları temin ediniz. Fildişi Sahili turistik, ticari ve ailze ziyareti vize başvurunuz için gerekli evraklar şöyledir:

 

 

FİLDİŞİ TURİSTİK VİZE

 

 • Pasaport 

 • 2 adet fotoğraf

 • Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imzalı dilekçe

 • Kimlik fotokopisi

 • Uçak bilreti rezervasyonu  

 • Otel rezervasyonu

 • Sarı humma aşı kartı 

 

FİLDİŞİ TİCARİ VİZE

 

 • Şirket antetli kağıdına Kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış Fildişi Sahili baş konsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi

 • Pasaport  

 • 2 adet fotoğraf

 • Davetiye

 • Şirketin imza sirküleri fotokopisi

 • Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi

 • Vergi Levhası Fotokopisi

 • Kimlik fotokopisi 

 • Uçak ve Otel Rezervasyonları

 

Fildişi Sahili vizesi kaç günde çıkar?

Fildişi Sahili vize işlemlerinin iki aşamaları olarak yürütülmesi nedeniyle vize başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinizden en geç bir hafta başlatmanızı tavsiye ederiz.

Fildişi Sahili vize başvurusunun ilk ayağı olan ön kayıt başvuru süreci ortalama olarak 48 saat ila 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Fildişi Sahili online vize kaydının ardından vize basımı ise Fildişi Sahili Abidjan Havalimanı’na girişiniz sırasında gerçekleşecektir.

 

 

 

FİLDİŞİ SAHİLİ VİZESİ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

 • Fildişi Sahili Vizesi Almanız için geri kalan diger Evraklar Firmamız Tarafından Temin Edilecektir.

 

 • Türkiye’nin her ilinden başvurulara Fildişi Sahili Vizesi alabilmektedir. 

 

 • Elçiliğe gelmenize gerek kalmadan biz sizin adınıza Fildişi Sahili Vizesi işlemleri yapıyoruz. Muracaat edip alıp size geri gönderiyoruz.

 

 • İstanbul ve Ankara dışındaki diğer illerde yaşayan vatandaşlarımız bize Yurtiçi Kargo veya Aras kargo ile yollayabilirler.

   

 

 ****Sahra Altı Afrika Ülkeleri Vize firmamız Tüm Afrika Ülkelerine vize almak için ECOWAS, Africa Birliği Örgütüne Akredite olarak kurulmuştur.

 

 

 

Fildişi vizesi, Fildişi vizesi için istenilen belgeler, Fildişi vizesi nasıl alınır, Fildişi büyükelçiliği, Fildişi konsolosluğu, Fildişi büyükelçiliği ankara, Fildişi konsolosluğu ankara, Fildişi büyükelçiliği istanbul, Fildişi konsolosluğu istanbul,  Fildişi vizesi gerekli evraklar, Fildişi vize ücreti, hızlı Fildişi vizesi, Fildişi vize başvurusu, Fildişi vize formu, Fildişi vize dilekçesi, ekspres Fildişi vizesi, Fildişi nerede,  Fildişi’ya vize var mı?, Etiopya uçak bileti, evraksız Fildişi vizesi, Fildişi vize ücreti harcı, Fildişi’da tercüman, Fildişi danışmanlık firması,Fildişi Sahili vizesi, Fildişi Sahili vizesi için istenilen belgeler, Fildişi Sahili vizesi nasıl alınır, Fildişi Sahili büyükelçiliği, Fildişi Sahili

bottom of page