top of page
Demokratik Kongo Vizesi

Demokratik Kongo Vizesi

pasaport

Demokratik Kongo vizesi hakkında her şey

     ViZE VAR              ViZE VAR            ViZE VAR             ViZE VAR

Demokratik Kongo Vizesi

Demokratik Kongo Vizesi

Demokratik Kongo vizesi hakkında her şey

 

Demokratik Kongo Vize İstiyor mu?

Demeoktatik Kongo'ya seyahat etmek isteyen Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil), Diplomatik ( Siyah) ve Umumi (Bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Ekvator Ginesi’nin Türkiye Cumhuriyetine uyguladığı herhangi vize muafiyeti bulunmamaktadır.

 

Demokratik Kongo Vize Türleri

 

 

Demokratik Kongo Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Demokratik Kongo Konsolosluğuna başvuru yapılır

 

Demokratik Kongo Vizesi İçin İstenilen Evraklar

 

  • Demokratik Kongo Vizesi Almanız için geri kalan diger Evraklar Firmamız Tarafından Temin Edilecektir.Türkiye’nin her ilinden başvurulara Demokratik Kongo Vizesi alabilmektedir

 

DEMOKRATİK KONGO VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

DEMOKRATİK KONGO TURİSTİK VİZE

 

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 4 adet fotoğraf

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Pasaport Fotokopisi

• Kimlik fotokopisi

• Sarı Humma Aşı Kartı

• Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış , Demokratik KongoBaşkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi- ( İçeriğinde ne amaçla gidileceği ne zaman gidileceği ne kadar kalınacağı telefon numaraları Türkiye’deki ikametgah adres bilgilerini içermek zorundadır.)

 

DEMOKRATİK KONGO TİCARİ VİZE

 

En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 4 adet fotoğraf

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Pasaport Fotokopisi

• Davetiye ( Davet eden şirketin atntetli kağıdına düzenlenmiş başvuru sahibinin pasaport numarası ve isminin yer aldığı davetiye.

• Kimlik fotokopisi

• Sarı Humma Aşı Kartı

• Davetiye

• Şirket antetli kağıdına Kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış Demokratik Kongobaş konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi- ( İçeriğinde ne amaçla gidileceği ne zaman gidileceği ne kadar kalınacağı telefon numaraları Türkiye’deki ikametgah adres bilgilerini içermek zorundadır.)

**Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklarla ilgili net bilgi için ilgili ülkenin Konsolosluk/Büyükelçiliklerine ya da vize danışmanlık merkezlerine başvurulmalıdır.

 

Demokratik Kongo Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’ne seyahat edecek Türk vatandaşların seyahat planlarından 1 ay öncesinde vize başvuru sürecine girmiş olması gerekir. Ekvator Ginesi vize başvuru sonucu en geç 7 günde çıkar. Konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatiller ve eksik evrak temininden dolayı vize sonucunuzda gecikmeler oluşabilir.

 

Demokratik Kongo Vizesi Ücreti

 

Ekvator Ginesi Cumhuriyetine seyahat etmek isteyen vatandaşların ödemesi gereken vize ücreti seyahat süresi ve niteliği açısından değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu için ödenen vize ücreti herhangi bir aksi durumda geri iade edilmemektedir.

 

Demokratik Kongo Vize İstediği/İstemediği Ülkeler

Ekvator Ginesi Cumhuriyeti Ebola virüsü salgınından dolayı Liberya, Gine, Sierra Leone ve Nijerya vatandaşlarının ülkeye girişini reddetmektedir.

Ekvator Ginesi’ni ziyaret edecek Amerika Birleşik Devleti vatandaşları vizesiz bir şekilde ülkeye giriş hakkına sahiptir.

Ekvator Ginesi’ne seyahat edecek Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaportuna sahip Küba, Fas ve Çin vatandaşlarına ülkeye vizesiz giriş hakkı tanınmaktadır.

 

Demokratik Kongo

Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan bir ülkedir. 1971 ile 1997 yılları arasında Zaire olarak varlığını sürdüren ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Orta Afrika Cumhuriyeti, Güney Sudan, Uganda, Ruanda, Burundi, Tanzanya, Zambiya, Angola, Kongo Cumhuriyeti ve 40 km’lik bir sahil şeridi ile Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Kinşasa‘dır. Ülke yüz ölçümü açısından Afrika kıtasının Cezayir‘den sonra en büyük ikinci, nüfus açısından da en büyük dördüncü ülkesi konumundadır.

 

bottom of page